Chyba każdy, komu zdarzyło się ze mną pracować wie, że gdy widzę próbę pracy na komputerze przy użyciu macanta (tzn. touchpada) zalewa mnie krew, budzą się demony, zamieniam się z Jekylla w Hyde’a i rzadko kiedy udaje mi się zastanej sytuacji nie skomentować.

Ot – takie dziwactwo.

Niemniej efekt jest taki, że przynajmniej w Pracowni Synergii każdy myszki używa 🙂

Skąd w ogóle o tej myszce?

Otóż w ostatnim czasie zauważyłem dziwne działania w myszce, której używałem. Po prostu pomału się psuła. Postanowiłem więc kupić nową.

Niezłe wyzwanie, prawda? 🙂

Na początku też pomyślałem, że to nie problem. Dwa kliki i sprawa załatwiona. Myszka przyjedzie do biura następnego dnia i po sprawie.
Poszperałem więc w internetach, dobrałem (oczywiście przez Convertisera) z oferty Logitecha (lubię ich 🙂 ) taki model, który mi pasuje, znalazłem dobrą ofertę właśnie w Alsenie i mysz zakupiłem.

Podczas zakupów zorientowałem się, że Alsen ma swój sklep idealnie na mojej drodze z biura do domu. Stwierdziłem więc, że nie ma sensu czekać całego dnia na kuriera. Po prostu podjadę tam po drodze.

Zarezerwowałem więc mysz w sklepie internetowym, dopełniłem formalności (zaznaczyłem płatność na miejscu – po co czekać na przelewy) i wróciłem do pracy.
Tego samego dnia po południu zajechałem do sklepu. I już na tym etapie zaczęły się schody.

Nie ma takiego sklepu

To było pierwsze zdziwienie. Zatrzymałem się pod wskazanym adresem (pawilon przy byłym Realu, byłym Geancie a teraz Auchanie przy Grochowskiej) i.. pusto. Przejrzałem wszystkie pawilony a Alsena jak nie było tak nie ma.

via GIPHY

Jako człowiek spokojny i opanowany postanowiłem przeczytać jeszcze raz maila z potwierdzeniem zakupu.

Ha! Jest. To nie Alsen sprzedaje tylko jakiś inny sklep.

Wtedy dotarło do mnie, że Alsen zadziałał jak InPost. Po prostu dostarczył paczkę do kiosku. Ogromna szkoda, że nie napisali tego na stronie. Chyba, że napisali. Na 101. stronie regulaminu pisanego fontem 4 albo podobnej wielkości.
No nic. Wchodzę.

Nie ma myszki

Kolejne zdziwienie. Poczułem się trochę jak prezes Ochódzki w tej scenie z Misia:

 

Wiadomo, mysz przecież musi być dosłana. Będzie jutro. Cóż poradzić – jak mawia Zuza. Ja też będę jutro.

Jutro

Jutro wysłałem Martę. Akurat ona tamtędy przejeżdżała. Z tragarzami.

 

Co okazało się na miejscu? Kolejna wesoła wiadomość. Co prawda w lokalu jest terminal płatniczy, ale z Alsena przyjmowana jest tylko gotówka.
W tył zwrot. Będę jutro.

Kolejne jutro

W kolejne jutro już podjechałem sam. Bez tragarzy. Natomiast zawczasu zaopatrzyłem się w gotówkę.
Odebrałem wymarzoną mysz. Lepiej było jednak poczekać ten jeden dzień na kuriera. Ostatecznie myszka byłaby szybciej na miejscu.

Chyba, że Alsen wymyśliłby coś nowego.

Obsługa Klienta

Jakiś czas temu pisałem w jednym z wpisów o obsłudze Klienta. Poza byciem miłym i sprzedawaniem towaru dobrej jakości (mysz jest super) warto dołożyć starań aby nie wprowadzać Klienta w błąd. Bardzo możliwe, że Alsen prawnie jest w porządku. Że wszystkie te ograniczenia ma spisane w regulaminie.

Tylko co z tego. Chciałem szybko i sprawnie kupić mysz, a nie dokonać zakupu nieruchomości, gdzie przed transakcją koniecznie trzeba sprawdzić mnóstwo rzeczy łącznie z wiarygodnością sprzedawcy i każdym przecinkiem w umowie.
Alsen nawet nie napisał w mailu, że myszka zostanie wysłana do sklepu następnego dnia ani jakiejkolwiek informacji o tym, że nie mogę odebrać jej od razu. Nie mówiąc już zupełnie o niemożności zrealizowania płatności kartą na miejscu.
Naprawdę wystarczyło napisać to wszystko w mailu potwierdzającym zakup i byłoby łatwiej.

Myszka

A sama mysz – super! Logitech M280 Gorąco polecam. Świetnie leży w dłoni, precyzyjnie porusza się pp ekranie, bateria (jeden paluszek) ma wytrzymać 18 miesięcy. Sama radość. Jak na razie zakup bez pudła. Oczywiście zakupcie w innym miejscu niż Alsen. Będzie szybciej i ostatecznie taniej.
Poniżej myszkoobrazek, który warto w tym celu wykorzystać. Powodzenia!

Na koniec

Dziś oprócz fanpage zapraszam Cię do zapisania się na newsletter. Okienka do wypełniania poniżej 🙂* pola wymagane

 Jeśli Ci się spodobało to i na mój fanpejcz zapraszam 😉

[efb_likebox fanpage_url=”https://www.facebook.com/TomaszCiosekPL” fb_appid=”O331669103592897″ box_width=”600″ box_height=400″” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”1″ locale=”pl_PL”]

Pin It on Pinterest

Przekaż dalej

Udostępnij ten post znajomym (rzecz jasna jeśli uważasz, że warto)