Gdzie można poszaleć?

Wiadomo, że najlepiej w górach – a konkretnie w Bieszczadach (co prawda tam jeszcze nie dotarłem, ale wszelkie relacje prowadzą właśnie do takich wniosków). Sudety też są bardzo fajne. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić podsumowanie zeszłorocznej wycieczki do Srebrnej Góry i fenomenalnej czeskiej, krętej drogi znajdującej się nieopodal. Ale to innym razem.

A co z Warszawą?

Tytułowe pytanie: „gdzie można pojeździć motocyklem w okolicy Warszawy” w wielu odmianach: najciekawsze trasy motocyklowe w okolicach Warszawy, trasy motocyklowe Warszawa, fajne trasy motocyklowe wokół Warszawy, mototrasy Warszawa zadawałem wujkowi google już wielokrotnie.

Niestety w większości przypadków odpowiedzi były takie, że w okolicach Warszawy nie ma fajnych tras motocyklowych. A takich z serpentynami to w ogóle nie warto szukać. Przyszła więc myśl – skoro nie ma zakrętów ani fajnych tras to może przynajmniej jakieś ciekawe miejsca da się odwiedzić?

Szczwany plan

Wiedziony tą myślą, dodatkowo popychany do działania przez Maćka kolejny raz przeszukałem google w celu odnalezienia jakiegoś miejsca, w które warto zajrzeć. Jako, że obaj dostaliśmy od żon wychodne w niedzielne popołudnie nie zamierzaliśmy tej okazji przepuścić. Ostatecznie stanęło na tym, że skorzystamy z wiedzy zawartej w pewnym wątku na forum motocyklowym i pojedziemy tak:

Ten wspaniały pomysł został jednak storpedowany. Okazało się, że aż tyle czasu nie mamy. No cóż – trzeba było improwizować.

Powstała opcja alternatywna:

W rezultacie nakręciliśmy się nieco, skosztowaliśmy efektów przetwórstwa mlecznego w lokalnym sklepiku, pogadaliśmy nieco o życiu i technologii (wiecie, ze niebawem będzie nowy Nexus?)

W poszukiwaniu źródeł Wisły

Nagłówek może jest nieco przesadzony, niemniej po sabotażu naszej wycieczki zostałem sam i chciałem ten pozostały czas spożytkować badawczo. A że nie udało mi się do tej pory odnaleźć dojazdu do lewego brzegu Wisły na wysokości Mostu Siekierkowskiego to stwierdziłem sprytnie, że mam teraz dobrą ku temu okazję.

Zapędziłem się dość daleko, bo aż do ulicy Korzennej w okolicy Elektrociepłowni Siekierki. Całkiem ładna okolica muszę przyznać (gdyby nieco zmrużyć oczy :-). Po drodze zostałem przez kilka miłych pań wzięty za strażaka (efekt kamizelki), poinformowany o możliwościach dotarcia na brzeg przez te same panie, poprowadzony do bezpiecznego zjazdu przez przechodzącego obok pana (jacy mili ludzie stanęli mi dziś na drodze!) i już mogłem cieszyć się widokiem Wisły.

Dobrze spotkać na swojej drodze pomocnych ludzi

Dobrze spotkać na swojej drodze pomocnych ludzi

Panorama Wisły

Widok na Wisłę w okolicy Mostu Siekierkowskiego

 

Ukontentowany tym niesamowitym doznaniem obcowania z naturą zawinąłem się do domu.

Ruszam do domu

 

Podsumowanie

Każdy śmiały projekt trzeba podsumować. Nie inaczej będzie i tym razem. Jeśli chodzi o wiedzę na temat ciekawych tras motocyklowych w okolicy Warszawy to niestety nie zrobiliśmy tutaj ogromnego kroku do przodu. Nadal szukam ciekawych opcji – jeśli znasz naprawdę dobrą trasę lub przynajmniej ciekawy cel podróży – napisz proszę o nim w komentarzu. Przyczynisz się do powiększenia tej bazy wiedzy 😉

Towarzysko był to świetny wyjazd. W końcu udało mi się wybrać z Maćkiem na dwukołową przejażdżkę – umawialiśmy się od około 2 lat. I cóż rzec – Towarzystwo Biznesowe Warszawskie po prostu zbliża ludzi 🙂

Tomek i Maciek w poszukiwaniu najlepszej trasy motocyklowej

Tomek i Maciek w poszukiwaniu najlepszej trasy motocyklowej

 

 

 

Pin It on Pinterest

Przekaż dalej

Udostępnij ten post znajomym (rzecz jasna jeśli uważasz, że warto)