Gdyby zdarzyło się tak, że dotarłeś tu z zewnątrz – ten wpis jest ciągiem dalszym rozpoczętym tu: MotoWycieczka2012. Polecam zacząć od początku.

Dzień pierwszy.

Zaczął się dość wcześnie, bo około 7 rano.
Ale i tu wkroczyła w buciorach rzeczywistość (w postaci odłożonych na ostatnią chwilę zadań, które chwalebnie wykonaliśmy) i ruszyliśmy w trasę dopiero po południu.
Oczywiście od razu zaczęło padać. To nas jednak nie zraziło i dzielnie parliśmy na południe (no dobra na początku na zachód).
Monotonia podróży zakończyła się dopiero za Wrocławiem.  Tam pojawiły się pierwsze poważniejsze zakręty i nieśmiałe banany na twarzach.
Prawdziwe schody zaczęły się po 20. gdy wyszło na jaw, że do noclegu mamy ponad 30 km kręconymi górskimi drogami, do których tak nas ciągnie. Wszystko fajnie, ale zaczyna się ściemniać a ja mam tylko czarną szybę (nie polecam jej jako jedynego wyposażenia sakw) i nie znamy dokładnej lokalizacji noclegu.
Najlepiej podumać przy jedzeniu, więc wykonaliśmy mały rekonesans i zatrzymaliśmy się w jedynym czynnym lokalu w okolicy. Dostaliśmy tam pyszna pizzę i nieziemskie pierogi.
Po intensywnej rozmowie z szefem okazało się, że zostaliśmy na piwko i spanie.
Pamiętajcie, gdy tylko będziecie w Srebrnej Górze, to oprócz obowiązkowego punktu programu, jakim jest wizyta w twierdzy należy też odwiedzić karczmę „Górska Perła” i skorzystać z jej oferty noclegowej, która należy do niewątpliwie atrakcyjnych.
Wieczór spędziliśmy w towarzystwie zapoznanych bywalców lokalu przy gitarze i śpiewach (uprzedzając złośliwe docinki – ja nie śpiewałem). Do białego rana nie pociągnęliśmy ale i tak było miło 🙂

Opis drugiego dnia wycieczki już jest!

Pin It on Pinterest

Przekaż dalej

Udostępnij ten post znajomym (rzecz jasna jeśli uważasz, że warto)